"Loading..."

En Doğru Ofis kanepesi seçimi

Yazar: Meryem Yıldız Tarih:2020-06-06 12:59:45

En Doğru Ofis Kanepesi Seçimleri

 


Ofisler ve tasarımları denildiğinde akla ilk olarak çalışma masaları, sandalyeler ve bilgisayarlar geliyor. Ancak bunlara ek olarak kanepelerin de ofislerde çok önemli bir değeri oluyor. Firmaların bu konuda profesyonel danışmanlıklar almadan sipariş vermeleri çok doğru kararlar olmazken özel firmalar ile görüşerek modelleri bire bir incelemeleri çok daha doğru bir karar oluyor.

Ofis mobilyaları üreten ve satan firmalar bu konuda danışmanlık hizmeti de verebilirken bu sayede en doğru kanepe modellerinin satın alınması sağlanıyor. Bu şekilde yapılan bir alışveriş sonrasında da firmalar çok uzun sürelerde sorun yaşamadan kanepelerini kullanabiliyor.


İşletmelerde ofis kanepesi seçimi yapılırken genel olarak rengine, ebatlarına ve rahatlığına dikkat ediliyor. Ancak firmaların bu etmenleri göz önünde bulundururken hangisinin en fazla dikkat edilmesi gereken etmen olduğunu belirlemesi gerekirken bu durum kanepelerin kullanıldığı alanlara göre değişiklik gösterebiliyor. Genel olarak bazı kanepe modelleri tek kişilik ofislerde gelen misafirleri ağırlamak için kullanılıyor. Bu kanepe modellerinde kişilerin olabildiğince rahat olması ve uzun süre kanepede otursa dahi herhangi bir sorun yaşamaması gerekiyor. Ofis proje hizmeti alınırsa seçilen koltuklarda bu özellik ön planda tutuluyor.

 

 

Bunun yanı sıra bazı alanlarda çok sayıda müşterinin sıra beklemesi gibi durumlar oluyor. Bu durumda ofisin olabildiğince fazla insan alabilmesi için oturma alanının maksimum düzeyde kullanılması gerekiyor. Ofis proje çizimlerinde böyle durumlar varsa oturma alanlar daha dar olan ve daha fazla kişinin aynı anda kullanabileceği modeller seçiliyor. Böylece ofis içerisinde kendi işleminin yapılması için bekleyen çok sayıda kişi rahat bir biçimde oturarak bekleme yapıyor. Herkese kısa sürede sıra geldiğinden böyle bir durumda konfor ilk planda yer almıyor.


Ofis mobilyaları için renk seçimleri de yapılırken doğru kararların verilmesi son derece önemli oluyor. İşletmeler kendileri için ofis kanepesi satın alırken rengine çok fazla dikkat ederken genel olarak firmanın simgeleşmiş bir rengi bulunuyorsa bunu tercih ediyorlar. Ancak bu seçim bazen koltukların sık kirlenmesinden dolayı temizlenememesini ve gelen ziyaretçilerin bu durum sebebiyle firmayı olumsuz yargılanmasına sebep oluyor. Bu sebeple de bu etmenlerin tamamının düşünülerek kararların verilmesi çok önemli oluyor.


Bu etmenlerin tamamını düşünerek uygun fiyatlarda ve olabilecek en kısa sürede kanepelerini almak isteyen firmalar son dönemde abbamobilya.com sitesini tercih ediyor. Bu site ile birlikte kişiler çok sayıda farklı mobilyayı görebilirken kendi özel isteklerine göre siparişlerini de verebiliyor. Ofislerini açarken ofis proje hizmeti alanlar çok daha kapsamlı ve muhteşem bir tasarıma sahip olurken sahip oldukları alan en iyi şekilde kullanılmış oluyor. Bunun yanı sıra firmanın ürettiği ofis mobilyaları en iyi kalite malzemelerden üretiliyor olsa da piyasaya göre çok daha uygun fiyatlardan müşterilere satışı gerçekleşiyor.