"Loading..."

Ofis Mobilyası Seçimi Nasıl Yapılmalı

Yazar: Meryem Yıldız Tarih:2020-06-06 12:58:38

Ofis Mobilyası Seçimi Nasıl Yapılmalı

 


Ofisler her hafta 50 saat civarında açık kalan ve sürekli olarak insanların kullandığı alanlar oluyor. Bu sebeple de birçok yönden beklentileri karşılaması çok önemli olurken kişilerin ofislerinin tasarımını gerçekleştirirken dikkat etmesi gereken çok sayıda etmen oluyor.

Tek kişilik ofislerinde kişiler özel firmalar ile çalışma ihtiyacı duymuyor olsa da çok sayıda kişinin çalıştığı ya da gün içerisinde çok sayıda kişinin ziyaret ettiği ofislerin özel firmalar tarafından ofis proje çizimlerinin yapılması ve bu şekilde tasarlaması gerekiyor.Aksi halde çok ciddi hatalar yaşanabilirken harcanan paralar da boşa gitmiş oluyor.


Ofis mobilyalarının seçimi yapılırken firmaların çalışma sektörlerine göre bu mobilyaları tasarlaması gerekiyor. Farklı alanlarda çalışan firmaların ofis mobilyaları aynı olamazken şirketin ruhunu ve çalışma sistemini gösteren mobilyalar seçiliyor. Ofis mobilyalarını değiştirmek ya da ilk defa ofislerini dizayn etmek isteyen kişiler seçimlerini yaparken sağlıklı, konforlu ve şık mobilyaları tercih ediyor. Her etmeni düşünmeleri çok mümkün olmadığından bu durumlarda profesyonel yardım almaları çok doğru oluyor. Bu firmalar mimarlık ve mühendislik gibi birbirlerine yakın sektörlerde dahi ofislerin çok farklı bir şekilde tasarlanmasını ön görürken baştan aşağıya her ayrıntı düşünülerek karar veriliyor.


Profesyonel firmalar tarafından gerçekleştirilen ofis proje tasarımlarında ilk izlenime her zaman çok fazla dikkat ediliyor. Araştırmaların tamamı gelen müşterilerin bir firmada ilk izlenimden son derece fazla etkilendiğini gösterirken sonrasında davranışlarının da bu ilk izlenime göre değiştiğini belirtiyor. Bu sebeple ofis içerisinde yapılan tasarımların içeriye giren kişilere doğru yerde oldukları hissini vermesi çok önemli oluyor. Aksi halde kişiler gelen her teklife soğuk yaklaşırken bu durum ofisin performansına direkt bir şekilde etki etmiş oluyor.

 

 

Ofis mobilyaları seçilirken firmaların müşteri ya da çalışan odaklı bir ofis olup olmayacağına karar vermesi gerekiyor. Bu aşamada kararların net bir şekilde verilmesi ve profesyonel firmalara aktarılması son derece doğru bir karar oluyor. Bazı ofislerde gün içerisinde masa başında çalışan sayısı az olmasına rağmen çok sayıda ziyaretçi geliyor. Bu durumda tasarım işleminde alınan mobilyaların tamamen konfora ve sağlığa yönelik olması gerekiyor. Gelen müşterilerin kendilerini rahat hissetmeleri ve buna ek olarak uzun süreler zaman geçirseler dahi vücutlarında herhangi bir ağrı oluşmaması son derece önemli oluyor. Buna karşın müşterilerin çok fazla gelme ihtiyacı hissetmediği ancak çok sayıda çalışanın aralıksız olarak çalıştığı ofislerde mobilyalar da çalışanların konforuna ve odaklanma yetisine göre dizayn ediliyor.


Bu şekilde bir ofis proje sayesinde firmalar çok başarılı bir çalışma alanına sahip olurken kendi tasarımlarına göre çok yüksek bedeller ödemek zorunda da kalmıyor. Birçok kişi günümüzde abbamobilya.com adresinden profesyonel bir tasarım firmasıyla iletişime geçerken en kısa sürede istedikleri projeye ve mobilyalara kavuşuyor.