"Loading..."

Toplantı Odası Tasarımları

Yazar: Meryem Yıldız Tarih:2020-06-06 02:59:44

Toplantı Odası Tasarımları

 

Birçok firma için toplantı odaları ofislerin en önemli alanlarını oluşturmaktadır. Bu sebeple de ofislerinin tasarımlarını yapacak olan firmalardan ofis proje hizmetleri alırken toplantı odalarının tasarımlarına he zaman çok fazla dikkat edilir. 

 

Genel olarak firmaların toplantı odaları için standart talepleri olurken bazı durumlarda özel olarak ekstra talepler de oluşturulabilir. Bu durumlarda tasarım işlemlerini gerçekleştiren firmaların bu talebi de karşılayabilmesi gerekmektedir. Ofis tasarımı içerisinde toplantı salonları aynı düzen içerisinde devam etmezken kendilerine özel tasarımları karşılaması gerekmektedir. Bu sebeple de toplantı salonlarında kullanılan mobilyalara ve diğer ürünlere çok daha fazla önem gösterilmektedir.


Toplantı salonlarında dikkat edilmesi gereken ilk etmen kullanılan toplantı masasıdır. Genel olarak ofis mobilyaları içerisinde elips şeklinde toplantı masaları kullanılmaktadır. Bu tasarımlar masa üzerinde devamlılığın sağlanması ve rahatlıkla köşe kısımlarının da kullanılabilmesi için tasarlanmıştır. Ancak bu durum toplantı salonlarında yalnızca 4 koltuğun fazladan konulmasını sağlayabilirken bazı firmalar bu imkânı kullanmadan dikdörtgen masalar da kullanabilirler. Düzgün bir yuvarlar şeklinde olan masalar genelde çok fazla tercih edilmez. Bu masalarda kişilerin birbirleri ile etkileşimleri son derece zor olabilmektedir. Bu ve bunun gibi etmenlerin tamamını düşünmesi gereken işletmeler genel olarak bu işlemi ofis dekorasyonu hizmetini sunan firmalara bırakmaktadırlar.

 


Toplantı masalarının ardından kullanılan sandalyelerin seçimine gelinecektir. Genel olarak ofis proje tasarımlarında bilgisayar sandalyesi olarak adlandırılan ve istenilen yöne dönülebilen sandalyeler tercih edilmektedir. Bu sandalyelerin üzerinde oturan kişiler sunum dönemlerinde ekrana dönebildikleri gibi konuşma anında da karşısındaki ya da yanındaki insanla rahatça irtibata geçebilmektedir. Buna ek olarak ofis mobilyaları arasından sandalyeler belirlenirken konfor ön planda tutulmalıdır. Bir yandan çalışanların dik bir şekilde oturmasını sağlayan, bir yandan da konforlu olan ürünler rahatlıkla kullanılabilir.

 

 

 

 

Bu mobilyalar belirlendikten sonra ışıklandırmaya geçilir. Işıklandırma da toplantı salonlarının en önemli etmenleri arasında yer alırken tasarım aşamasında çok iyi bir şekilde üstüne düşülmesi gereken bir konudur. Bu doğrultuda bu işlemin profesyonel dekorasyon firmalarına bırakılması çok büyük önem taşır. Mobilyalara özel olarak eklenen ışıklandırmalar, tavan aydınlatması ve gerektiğinde belirli oranda karartma sağlanabilmesi gibi işlemler için ofis proje hizmeti veren firmalar ile görüşülmesi gerekmektedir.

 


Kendi işletmeleri için ofis mobilyaları tasarlayabilecek ve istekleri en iyi şekilde karşılayacak bir firma arayan kişiler Abba Mobilya ile iletişime geçerek bu taleplerini karşılama fırsatı bulmaktadır. Abba Mobilya firmasının resmi sitesi olan abbamobilya.com sitesi üzerinde de kişiler daha öncesinde üretilen ürünleri ve gerçekleştirilen projeleri rahatlıkla görebilmektedir. Bu sayede kendi işletmeleri için de en iyi kararları veren kişiler firmayla görüşerek taleplerini ilettikten sonra birlikte çalışmalara başlanmaktadır. Böylece ekonomik açıdan son derece uygun bir hizmet çok yüksek oranda kalite ile bir araya gelebilmektedir.